Volná místa

Děláme školy, které připravují děti a studenty na život v měnícím se světě. Rozvíjíme jejich schopnosti rozumět sobě, světu a vztahům mezi lidmi, schopnost se sám učit a být v životě připraven na změny, stres i neúspěch. Učíme je překonávat překážky, pracovat s chybou či jak poznat pravdu od manipulace.

Jaká je kultura ve ScioŠkolách

Naším východiskem jsou důvěra a zodpovědnost. Dáváme lidem prostor a kontext k tomu, aby dělali svou práci dobře.

Rozhodujeme na nejnižší možné úrovni, úkolem nadřízených je dodávat kontext, ne rozhodnutí. Bavíme se spolu otevřeně, na rovinu a s respektem. Problémy řešíme co nejdříve.

Co říkají zaměstnanci

Práce nás především baví! Každoročně se anonymně ptáme všech zaměstnanců ScioŠkol, jak se jim v práci libí, jak jsou spokojení a zda je něco netrápí. Vychází nám, že práce je sice náročná, pro 13 % dokonce vyčerpávající, ale pro všechny naplňující a smysluplná. Všechny bez vyjímky práce baví. Průvodci ve ScioŠkolách oceňují možnost podílet se na směřování školy, finanční ohodnocení i skvělé kolegy. Podívejte se podrobně na výsledky šetření. Nebo, jak hodnotí práci ve ScioŠkolách naši zaměstnanci na Atmoskopu.

 

 

Jak vybíráme nové kolegy?

1. Přečtěte si inzerát a pošlete nám podklady. Každá pozice si žádá něco trochu jiného. Většinou budeme chtít CV a motivační dopis, případně splnění úkolu.

2. On-line test pracovního potenciálu, který ověřuje schopnost rychle nacházet správná řešení či schopnost volby efektivní strategie při řešení problémů. Měří potenciál k rychlému a efektivnímu učení se, rozvoji a adaptaci.

3. Setkání finalistů ve škole. Chceme vám nabídnout možnost přijít se podívat do naší školy a zároveň vás vidět při práci s dětmi. Připravíme si pro vás různé úkoly, chceme vidět jak přemýšlíte a jak přistupujete k problémům. Zároveň je to příležitost pro vás setkat se s námi a doptat se, co vás zajímá.

4. Finální rozhovor s Ondřejem Štefflem a členem Rady ScioŠkol. Možnost popovídat si s Ondřejem o všem, co vás zajímá, sladit si noty a ujistit se, zda my jsme to pravé pro vás a vy pro nás.